Modernūs klausos aparatai būna tokie patogūs, kad prie jų lengva priprasti ir net pamiršti juos dėvint. Ypač lengva užsimiršti, kai patiriame teigiamų emocijų pliūpsnį leisdami laiką prie ežero, brisdami į švelniai kojas kutenančią jūrą ar tiesiog dienos rūpesčius „nuplaudami“ po šiltu dušu. Kad ir kaip naujausios technologijos leistų apsaugoti juos nuo drėgmės, vis dėlto klausos aparatai išlieka jautrūs vandeniui. Tad ką daryti jiems sušlapus? Kaip išdžiovinti klausos aparatą?

Prevencija – geriausia priemonė

Kad ir kaip tai būtų banalu, reikia pripažinti, kad geriausias būdas apsaugoti klausos aparatus nuo drėgmės ir vandens – nepamiršti jų išsiimti prieš neriant į vandenį, o užklupus stipriam lietui – išsiskleisti skėtį ar užsidėti gobtuvą. Susiruošę poilsiauti prie vandens ar plaukioti valtimi, pasiimkite su savimi vandeniui atsparų maišelį ar dėklą, kuriame galėsite saugiai laikyti klausos aparatus, kol mėgaujatės pramogomis.

Ką daryti sušlapus aparatui?

Panėrėte į vandenį ar atsistojote po dušu ir supratote, kad pamiršote išsiimti klausos aparatus. Ką daryti? Pirmasis patarimas – nepasiduokite panikai ir imkitės veiksmų.

  • Minkšta, gerai drėgmę sugeriančia šluoste švelniai nuvalykite korpusą ir elementų dangtelį.
  • Išimkite elementus (jeigu naudojate klausos aparatus su elementais) ir leiskite aparatams per naktį išdžiūti.
  • Naudokite specialų džiovintuvą arba džiovinimo tabletes, kad pašalintumėte likusią drėgmę.
  • Pakeiskite elementą nauju (jeigu naudojate klausos aparatą su baterijomis) ir įjunkite aparatą.

Jeigu aparatas vis tik neveikia arba veikia nebe taip gerai, kaip prieš sušlapdamas, atvykite į artimiausią „Audiomedika“ klausos centrą – specialistas mielai patikrins Jūsų įrenginį ir padės išspręsti iškilusią problemą.

DĖMESIO!

  • Nedžiovinkite aparato plaukų džiovintuvu.
  • Nedžiovinkite aparato ant radiatoriaus ar kito kaitraus šildymo prietaiso.
  • Nebandykite savarankiškai išardyti aparato ir jo pataisyti.