Naujos patirtys dažniausiai reiškia naujus klausimus. Ne išimtis ir gyvenimo pradžia su klausos aparatais. Galite susidurti su situacijomis, kuriose iškils klausimas – ką daryti? Norime nuraminti – jūs esate NE VIENAS, ir panikuoti tikrai nereikia. Esame pasirengę jums padėti ir dalinamės dažniausiais klausimais, kurie prasideda žodžiais „ką daryti“.

Ką daryti: įmečiau klausos aparatą į vandenį

Daugelis žmonių klausos aparatus laiko vonioje. Tai nėra pats geriausias sprendimas, nes kyla tikimybė įmesti juos į vonią, į klozetą ar tiesiog paleisti kristi ant kietų grindų. Be to, vonioje drėgmės lygis yra aukštesnis nei kituose kambariuose. Rekomenduojame klausos aparatus laikyti prie lovos, kad jie pirmieji pasitiktų jus vos atsikėlusius ir paskutiniai palydėtų miegui.

Jei vis dėlto taip atsitiko, kad įmetėte klausos aparatą į vandenį, svarbu nepanikuoti. Jeigu naudojate klausos aparatą su keičiamais elementais, atidarykite dangtelį ir išimkite elementą. Nuvalykite aparatą minkšta, drėgmę sugeriančia šluoste ir džiovinkite apratą naudodami specialų džiovintuvą arba džiovinimo tabletes.

Jeigu išdžiovintas aparatas neveikia arba veikia nebe taip sklandžiai, susisiekite su „Audiomedika“ klausos centro specialistais – jie mielai padės išspręsti jūsų problemą.

Ką daryti: pamečiau klausos aparatą

Patirtis rodo, kad dažniausiai klausos aparatai „pasiklysta“ rankinėje, prisikabina prie kepurės, šaliko, skrybėlės arba kažkas iš namiškių padeda jums neįprastoje vietoje ir nebeprisimena, kur padėjo. Tokia situacija tikrai gali sukelti nemažai streso.

Jeigu jūsų klausos aparatas turi „Bluetooth“ ryšio palaikymo funkciją, kuri yra įjungta, atsisiųskite klausos aparato gamintojo programėlę (pvz. „Oticon Companion“, „Oticon ON“, „Hearlink 2 App“) ir ieškokite funkcijos „Rasti mano klausos aparatą“ („Find my hearing aid“).

Ką daryti: aparatą suvalgė šuo/katė

Gali skambėti juokingai, bet tenka pripažinti, kad tokie atvejai tikrai nėra reti. Augintiniai „mėgsta“ klausos aparatus praryti, apgraužti, pastumti po baldais, todėl klausos aparatus patariama laikyti vaikams ir gyvūnams nepasiekiamoje vietoje.

Jeigu įtariate, kad gyvūnas prarijo klausos aparatą, kaip ir prarijus kitą svetimkūnį, kreipkitės į veterinarijos gydytoją.

Jeigu augintinis aparato neprarijo, tik pažeidė dantimis, kreipkitės į „Audiomedika“ klausos centrą – specialistai įvertins pažeidimus ir pasirūpins jo taisymu.