Neurosensorinis klausos nusilpimas
Neurosensorinis klausos nusilpimas yra labiausiai paplitusi klausos nusilpimo forma. Šio tipo klausos nusilpimas reiškia, kad pažeistos mažytės ląstelės vidinėje ausyje arba nervas, perduodantis garsą į smegenis. Taip paprastai nutinka dėl natūralaus senėjimo proceso arba stipraus triukšmo poveikio.
Kas yra neurosensorinis klausos nusilpimas?
Vidinėje ausyje yra mažos ląstelės kurios fiksuoja garsus ir klausos nervas, perduodantis tuos garsus į smegenis. Ląstelės gali būti pažeistos dėl natūralaus senėjimo proceso, stipraus triukšmo ar ligos, dėl to gali prasidėti neurosensorinis klausos nusilpimas. Šio tipo klausos nusilpimas gali pasireikšti tiek vienoje, tiek abiejose ausyse. Kai kurie žmonės gimsta su neurosensoriniu klausos nusilpimu, tačiau dažniausiai, šio tipo klausos nusilpimas išsivysto laikui bėgant. Su amžiumi susijęs klausos nusilpimas yra labiausiai paplitusi neurosensorinio klausos nusilpimo forma. Klausos nusilpipimas gali būti įvairaus stiprumo – nuo lengvo iki vidutinio ar labai sunkaus, ir, priklausomai nuo priežasties, bėgant metams turi tendenciją vystytis ir blogėti.
Klausos nusilpimo simptomai
Klausa dažniausiai silpsta palaipsniui, todėl naudinga žinoti klausos nusilpimo požymius, kad žinotumėte, kaip galite jaustis, jei pradėsite blogiau girdėti.
- Sunku dalyvauti pokalbiuose, kuriuose kalba daugiau nei keli žmonės, ypač kai yra foninis triukšmas.
- Gali būti sunku suprasti žodinę informaciją viešose vietose, garsus sklindančius iš garsiakalbių, kalbą restoranuose, parduotuvėse arba darbe.
- Jums sunku kalbėti telefonu.
- Garsai atrodo neaiškūs arba atrodo, kad kiti žmonės murma.
- Ypač sunku girdėti ir suprasti aukšto dažnio tonus, kaip paukščių čiulbėjimą ar vaikų balsus.
- Spengimas ausyse, arba tinitas, taip pat dažnai pasitaikantis klausos nusilpimo simptomas.
Jei atpažįstate vieną ar daugiau iš aukščiau išvardintų požymių, gali būti, kad Jūsų klausa nusilpusi. Kviečiame registruotis konsultacijai pas klausos protezavimo specialistą ir pasitikrinti klausą.
Apsaugokite savo klausą
Jeigu Jūsų klausa yra normali, galite ją apsaugoti vengdami labai stiprių garsų ir naudodami ausų apsaugą.
Kaip apsaugoti klausą?
- Labai triukšmingose aplinkose naudokite ausų apsaugą.
- Su savimi visuomet turėkite ausų kištukus, kuriuos esant reikalui galėtumėte panaudoti siekiant apsaugoti klausą.
- Pritildykite muziką ausinėse.
- Darykite ramybės pertraukėles, kurių metų ausys galėtų pailsėti.
- Pritildykite televizorių ir muziką namuose. Garsas neturi būti toks, kad girdėtumėte būdami kituose kambariuose.