Visi sutiks, kad gripas tikrai nėra laukiamas svečias. Tačiau jis vis vien gali netikėtai užsukti. Dažniausiai – žiemą, bet rudenį ir pavasarį šio „svečio“ vizitai taip pat nėra retas reiškinys. Atkeliavus gripui galima tikėtis karščiavimo, kosulio, slogos. O ar gali ši liga tapti klausos nusilpimo priežastimi? Ar gali gripas negrįžtamai paveikti klausą?
Nemalonios „lauktuvės“
Užklupusį gripą dažniausiai išduoda aukšta temperatūra, galvos, raumenų skausmai, gerklės perštėjimas. Vis dėlto ši liga kartais pateikia ir staigmenų. Viena iš jų – klausos pokyčiai.
Nustatyta, kad gripu sergantys žmonės gali patirti laikiną arba nuolatinį klausos praradimą. Kiekvieno žmogaus ligos eiga yra labai individuali, tad sunku pasakyti, ar ligos padaryta žala bus laikina, ar ilgalaikė.
Tarsi kylant lėktuvu
Susirgus, vidurinėje ausyje gali kauptis skystis, kuris trukdo garsui pasiekti ausies būgnelį. Nuo ausų iki nosies ertmės eina vamzdelis, vadinamas Eustachijaus vamzdeliu, kuris dėl skysčių pertekliaus užsikemša. Tada aplanko ausų užgulimo jausmas, tarsi kylant ar leidžiantis lėktuvu, jūs girdite lyg būtumėte įsidėję ausų kamštukus.
Ši būsena dažniausiai yra laikina. Sumažėjus skysčių kaupimuisi, normali klausa grįžta. Nemalonus ausų užgulimo jausmas trunka apie savaitę ar šiek tiek ilgiau.
Vis dėlto visiškai pasveikti pasiseka ne visiems. Gripą gali lydėti įvairios komplikacijos, o viena iš jų – ausų infekcijos, lemiančios klausos susilpnėjimą. Didesnė tikimybė patirti klausos susilpnėjimą kyla tiems, kurie su ausų infekcijomis susiduria nebe pirmą kartą.
Jeigu silpnėjant kitiems gripo simptomams klausos sutrikimai neišnyksta, rekomenduojama nedelsiant kreiptis į gydytoją.