Šiuolaikiniai klausos aparatai yra pažangūs, tvirti, apsaugoti nuo įvairiausių nesėkmių, tačiau jie nėra nesunaikinami. Norėdami džiaugtis sklandžiu aparatų naudojimu ir prailginti jų tarnavimo laiką, laikykitės keleto paprastų rekomendacijų.
Venkite kritimų ir smūgių
Klausos aparatai gaminami iš tvirtų ir kokybiškų komponentų. Vis dėlto nereikia pamiršti, kad tai yra elektronikos prietaisas ir joks elektronikos prietaisas nėra amžinas. Pasistenkite nenumesti klausos aparatų ant kietų paviršių (pavyzdžiui, ant grindų vonioje). Kai aparatų nenešiojate, saugiai laikykite juos dėkle arba specialiame džiovintuve.
Saulės kaitra
Vasarą gera pasilepinti saulės voniomis. Tik vertėtų prisiminti, kad per kaitri saulė gali būti nelabai „draugiška“ klausos aparatams. Karštomis dienomis laikykitės poros pagrindinių taisyklių.
- Pirmoji – nepamirškite reguliariai džiovinti klausos aparatų, naudodami specialų džiovintuvą arba džiovinimo tabletes. Didesnis karštis verčia mus gausiau prakaituoti, tad klausos aparatuose taip pat gali kauptis daugiau drėgmės.
- Antroji – saugokite klausos aparatus nuo tiesioginių saulės spindulių. Nepalikite jų įkaitusiame automobilyje ar ant palangės. Itin kaitri saulė gali paveikti plastikinį klausos aparatų korpusą.
Paplūdimio pavojai
Pagrindiniai paplūdimio pavojai klausos aparatams – sūrus vanduo, smėlis ir kremas nuo saulės. Į klausos aparatą patekęs sūrus vanduo gali palikti druskos kristalų pėdsakų, smėlis gali užkimšti kanalus, o kremas nuo saulės – pažeisti plastikinį klausos aparato korpusą.
Taigi, nelieskite klausos aparatų smėlėtomis ar kremu išteptomis rankomis bei venkite sąlyčio su jūros vandeniu.
Kosmetikoje naudojamos cheminės medžiagos
Klausos aparatus gali pažeisti cheminės medžiagos, kurių galima aptikti kai kuriose kosmetikos priemonėse, pavyzdžiui, plaukų lake, kvepaluose, losjonuose po skutimosi, įdegio losjonuose, apsauginiuose purškaluose nuo vabzdžių, ausų lašuose.
Jeigu nesate tikri dėl kosmetikos priemonių sudėties, tiesiog stenkitės vengti klausos aparatų sąlyčio su kosmetikos priemonėmis. Pavyzdžiui, išsiimkite klausos aparatus ir palaukite, kol užpurkštas plaukų lakas išdžius.
Šaltis gali paveikti elementus
Kaip ir kitos baterijos, taip ir klausos aparatų elementai yra jautrūs šalčiui. Šaltyje jie gali veikti trumpesnį laiką, todėl (jeigu naudojate aparatus su keičiamais elementais) turėkite su savimi papildomų elementų. Geriausia juos laikyti kur nors šiltai, pavyzdžiui, striukės vidinėje kišenėje.
Beje, dėl staigių temperatūros pokyčių klausos aparatuose gali kauptis kondensatas, tad nakčiai palikite aparatus džiovinti.
Apsaugokite nuo vandens
Klausos aparatai yra sukurtai taip, kad mažyčiai nesklandumai nesugadintų jūsų planų. Modernūs aparatai yra apsaugoti nuo lietaus ir prakaitavimo. Nano danga padengti „Oticon“ ir „Philips HearLink“ klausos aparatai atitinka IP68 sandarumo standartą. Tai reiškia, kad panardinti į vandenį ir ten išbuvę iki 30 minučių, jie gali „išgyventi“.
Vis dėlto sušlapusius ir sudrėkusius klausos aparatus patariama džiovinti. Drėgmė gali paveikti aparatų kontaktus ir sukelti laikinų gedimų. Sušlapusius aparatus valykite minkšta šluoste ir nakčiai palikite džiovinti specialiame džiovintuve arba naudokite džiovinimo tabletes.
Kaip ilgai gali tarnauti klausos aparatai?
Klausos aparato tarnavimo trukmė – individualus klausimas. Tai priklauso nuo pasirinkto aparato modelio, tipo ir priežiūros. Nepamirškite reguliariai patikrinti klausos aparato klausos centre. Laikui bėgant, aparatuose gali kauptis plika akimi nematomų pūkelių, dulkelių, galinčių sukelti nesklandumų ir sutrumpinti jo naudojimo laiką. Klausos centre aparatas bus patikrintas, išvalytas ir pasiruošęs jums tarnauti ilgesnį laiką.