Potyriai, su kuriais susiduriate pradėję nešioti klausos aparatą, iš tiesų yra visiškai ne nauji, o tiesiog – pamiršti. Juk girdi ne jūsų ausys, o smegenys. Ausys nukreipia informaciją į klausos sistemą, o smegenys šią informaciją „perdirba“ į garsą ir jo prasmę. Jeigu klausos problemų nesprendėte ilgą laiką, smegenys tiesiog „pamiršo“ kai kuriuos garsus ir jų reikšmes, tad gali prireikti šiek tiek laiko šiam procesui atkurti. Kaip tai padaryti?

1 patarimas: nešiokite aparatus kasdien

Stalčiuje gulintis klausos aparatas padėti niekaip negali. Tad labai svarbu, kad nešiotumėte jį kasdien. Tai, bene, svarbiausias, specialistų patarimas visiems, kurie pradeda gyvenimą su klausos aparatais. Kuo ilgiau jį nešiosite, kuo įvairesnėse situacijose atsidursite, tuo lengviau ir greičiau pajusite visus gero girdėjimo privalumus.

2 patarimas: keiskite aplinką

Pirmosios dienos su klausos aparatu gali būti šiek tiek neįprastos. Jums gali atrodyti, kad:

  • Kai kurie garsai yra per daug triukšmingi.
  • Jūsų paties balsas skamba keistai.
  • Iš įpročio atsiliepiate „ką?“, nors jau išgirdote atsakymą.

Neišsigąskite – tai yra geri ženklai, kad jūsų smegenys vėl pagauna siunčiamus signalus. Prireiks šiek tiek laiko, kol garsų suvokimas stabilizuosis. Tam, kad padėtumėte savo smegenims lengviau atkurti pamirštus impulsus, rekomenduojame:

  • Klausos aparatus pradėkite naudoti ramioje aplinkoje. Bendraukite su namiškiais ar kaimynais, pasiklausykite radijo, žiūrėkite mėgstamą TV laidą.
  • Paskambinkite artimam žmogui ir pakalbėkite telefonu.
  • Nueikite į parduotuvę ar kitą triukšmingesnę vietą ir leiskite sau pajusti daugiagarsę aplinką.
  • Pabūkite gamtoje – parke, miške, prie ežero ir pabandykite suprasti, kokie garsai jus supa.
  • Apsilankykite kine, teatre ar užsiimkite ta veikla, kuri jums teikia malonumą ir stebėkite savo pojūčius.

Kartokite! Kuo dažniau kartosite, tuo greičiau visi garsai atrodys natūralesni.

3 patarimas: rašykite dienoraštį

Progresą bus lengviau ir smagiau stebėti, jeigu kasdien užsirašysite, kaip jums sekėsi. Aktreipkite dėmesį į situacijas ir aplinkybes, kada Jums aktualiausia girdėti geriau ir užrašų lape pasižymėkite, kaip jose jautėtės su klausos aparatu. Savo patirtis būtinai aptarkite su klausos protezavimo specialsitu kito vizito metu.

4 patarimas: paprašykite artimųjų pagalbos

Nespauskite savęs! Pirmosios dienos gali atrodyti ne tokios sklandžios, kaip norėtumėte. Galbūt net kils noras pasiduoti, tačiau nenuleiskite rankų. Reikia tik dar šiek tiek laiko, kad galėtumėte jaustis visiškai natūraliai.

Be to, nebijokite prašyti pagalbos. Jeigu sunku suprasti, ką sako artimieji, paprašykite jų kalbėti lėčiau. Žmonės, kurie naudoja klausos aparatus, kartais susiduria su sunkumu sekti pokalbį kambaryje, kuriame susidaro aidas ar yra pašalinių garsų, sklindančių pro atvertą langą. Susidarius tokiai situacijai, stenkitės rasti ramesnę aplinką pokalbiui.

Jeigu kyla klausimų, nerimaujate, norite pasitikslinti, drąsiai skambinkite į klausos centrą „Audiomedika“. Specialistai visada stengsis atsakyti į rūpimus klausimus ir išspręsti nesklandumus.

Rašykite mums: info@audiomedika.lt

Skambinkite mums: +370 620 33338

Susisiekite žinute Facebooke: https://www.facebook.com/klausoscentrasaudiomedika