Klausos nusilpimo priežastys ir charakteristikos
Norėdami rasti tinkamiausią sprendimą Jūsų klausos situacijai, turime žinoti, kokia yra Jūsų klausos nusilpimo priežastis. Tai galime nustatyti pagal tris kriterijus:
Kada tai nutiko?
Įgimtas klausos sutrikimas yra akivaizdus jau gimus ir atsiranda dėl genetikos, motinos sveikatos ar su gimdymu susijusių sužalojimų.
Su amžiumi arba triukšmo sukeltas klausos sutrikimas atsiranda po gimimo ir dažnai vystosi palaipsniui.
Ar tai laikina?
Ausų sieros perteklius gali sukelti laikiną klausos sutrikimą.
Triukšmo sukeltas klausos sutrikimas dažnai atsiranda dėl labai garsių garsų poveikio.
Kuri ausies dalis?
Įgimtą klausos praradimą dažnai sukelia vidurinės ir išorinės ausies problemos, dėl kurių garsas negali pasiekti vidinės ausies.
Neurosensorinis klausos praradimas atsiranda, kai pažeidžiamas akytas nervinis audinys vidinėje ausyje.
Tinitas
Tinitas (spengimas ausyse) nėra tiesiogiai susijęs su klausos nusilpimu. Tačiau daugelis žmonių, kenčiančių nuo tinito, taip pat gali turėti nusilpusią klausą. Klausos aparatai ir garso terapija gali palengvinti tinito simptomus.
Neurosensorinis klausos nusilpimas
Tai yra labiausiai paplitusi klausos nusilpimo forma ir dažniausiai yra nuolatinė. Klausos nusilpimas dažnai atsiranda dėl natūralaus senėjimo proceso, bet taip pat gali atsirasti dėl pernelyg didelio triukšmo poveikio. Kai kurie pastebės, kad paveikiamas garsų aiškumas ir stiprumas, todėl balsai skamba iškraipytai arba virsta ūžesiais.
Įgimtas klausos nusilpimas
Kai kurie žmonės gimsta turėdami klausos sutrikimą, atsiradusį dėl genetinių veiksnių arba įgytą nėštumo ar gimdymo metu. Žmonėms, gimusiems su sutrikusia klausa, trūksta klausos organo funkcionalumo, o tai kai kuriais atvejais išryškėja tik vėliau. Klausos praradimas gali turėti įtakos vaiko raidai, todėl labai svarbu pradėti gydymą kuo anksčiau.